Obserwuj

eDeklaracje

Zakładka eDekaracje służy do sparametryzowania ustawień wysyłki deklaracji VAT, która jest generowana w Ewidencje / Deklaracje. Użytkownicy mKsięgowości mają możliwość skorzystania z wysyłki za pomocą podpisu elektronicznego oraz autoryzacji kwotą autoryzacyjną.

Oświadczenie

Pole Oświadczam, że dostarczyłem do US poprawnie wypełniony formularz UPL-1 należy zaznaczyć w przypadku, gdy posiadasz podpis elektroniczny. Funkcjonalność wysyłki deklaracji dostępna jest w Ewidencje / Deklaracje / Opcje zaawansowane.

Wysyłanie

Zaznaczenie pola wyślij po zatwierdzeniu oraz wprowadzenie poprawnej wartości w Kwota do autoryzacji eDeklaracji spowoduje, że po zatwierdzeniu deklaracji zostanie ona przekazana do wysyłki na bramkę Ministerstwa Finansów. 

Jeśli deklaracja ma nie być wysyłana przez mKsięgowość, należy zaznaczyć parametr nie wysyłaj. Będę dostarczać deklaracje drukowane do US - po zatwierdzeniu deklaracja nie zostanie wstawiona do kolejki wysyłania, będzie dla niej można ustawić status Wysłane pocztą / dostarczone osobiście.

Zaznaczenie pola Wysyłaj eDeklaracje na bramkę testową Ministerstwa Finansów służy sprawdzeniu czy format deklaracji jest poprawny. Dane autoryzacyjne, takie jak kwota autoryzacji oraz dane osobowe, nie są weryfikowane. Fakt dostarczenia deklaracji na bramkę testową nie oznacza zatem, że zostanie ona także odebrana przez właściwą bramkę w przypadku.

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0
Masz więcej pytań? Wyślij zlecenie

0 Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Oparte na technologii Zendesk