Obserwuj

Zwrot podatku VAT

Zgodnie z art 87 ustawy o VAT występują 3 terminy zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym:

  • 25 dni - Jest to skrócony termin, o który może starać się każdy podatnik posiadający zapłacone faktury, uregulowane dokumenty  i decyzje celne oraz deklaracje importowe

  • 60 dni - Jest to podstawowy termin. Prawo do zwrotu przysługuje od momentu złożenia deklaracji. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj dokonanych zakupów, stawka podatkowa sprzedawanych towarów i usług lub realizacja świadczenia usług czy też dostawy towarów za granicą kraju bez dokonywania sprzedaży opodatkowanej.

  • 180 dni - Jest to wydłużony termin, występujący wówczas, gdy podatnik w danym okresie rozliczeniowym nie wykonał żadnych czynności opodatkowanych, ale zrealizował zakupy związane z działalnością opodatkowaną uprawniającą do odliczenia podatku naliczonego.

 

Przejdź do zakładki Ewidencje / Deklaracje / Zwrot podatku VAT / rozwiń Opcje zaawansowane / wybierz Zwrot VAT / uzupełnij Kwota VAT do zwrotu / wybierz Zwrot w terminie lub Sugeruj zwrot / wybierz Zatwierdź. Jeśli:

  • deklaracja nie została zatwierdzona - po wydrukowaniu deklaracji kwota VAT do zwrotu znajdzie się we właściwym polu;
  • deklaracja została zatwierdzona - po uruchomieniu procesu kontroli zamknięcia miesiąca zostanie wygenerowana deklaracja korygująca, kwota VAT do zwrotu znajdzie się we właściwym polu.
Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0
Masz więcej pytań? Wyślij zlecenie

0 Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Oparte na technologii Zendesk