Obserwuj

Pojazd prywatny używany do celów służbowych

Dodawanie samochodu prywatnego używanego do celów służbowych

Samochód, który nie został przekazany na stan firmy, a jest wykorzystywany do działalności gospodarczej należy zdefiniować jako prywatny. W celu jego dodania należy przejść do Pojazdy i Środki Trwałe / Pojazdy / przycisk Dodaj pojazd / w polu Własność należy wybrać prywatny

Wartość podana w Pojemność silnika (w cm3) będzie mieć wpływ na zastosowany przelicznik przy wyliczeniu DW RPP - do i powyżej 900 cm3. W przypadku przenoszenia danych z innego systemu księgowego uzupełnij dane Kwota dotychczasowych kosztów ujętych w KPiRKwota kosztów wynikająca z dokumentów i Kwota wynikająca z ewidencji przebiegu pojazdu.

Na wyświetlanej liście nie ma możliwości wybrania motocykla i motoroweru, mimo to system wyliczy poprawne wartości dla tych pojazdów po wybraniu pojemności silnika z zakresu od 50 do 250  dla motocykli i poniżej 50 dla motoroweru.

Rozliczenie kosztów samochodu prywatnego

Samochód zdefiniowany jako prywatny należy rozliczać na podstawie tzw. kilometrówki. Do systemu należy wprowadzić wówczas nie tylko dokumenty kosztowe (Wydatki / Dokumenty), ale również kilometrówkę czyli zestawienie przejechanych kilometrów (Pojazdy i Środki Trwałe/ Ewidencja przebiegu pojazdów / Dodaj przebieg), na które składają się m.in. informacje o miejscu początkowym i końcowym oraz ilości przejechanych kilometrów. Na podstawie tych danych oraz wartości Pojemność silnika (w cm3) system dokona limitacji wprowadzonych kosztów i wygeneruje w procesie kontroli zamknięcia miesiąca dokument DW RPP. Dowód ten tworzony będzie zawsze z datą ostatniego dnia miesiąca i automatycznie aktualizowany w przypadku dodania dokumentów kosztowych lub dodatkowych pozycji kilometrówki.

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 3
Masz więcej pytań? Wyślij zlecenie

0 Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Oparte na technologii Zendesk