Obserwuj

Rozliczanie płatności przez użytkowników Smart i Comfort

Użytkownicy korzystający z pakietów Smart i Comfort  powinni ewidencjonować w systemie superksiegowa.pl płatności. Jeżeli faktura zakupu nie zostanie uregulowana przez użytkownika lub faktura sprzedaży nie zostanie uregulowana przez jego kontrahenta to po 30 dniach od upływu terminu płatności zostaje ona automatycznie wyksięgowana z przychodów (korekta przychodów) lub kosztów (korekta kosztów). Natomiast zapłacona i rozliczona składka na ubezpieczenie społeczne zwiększa koszty, a składka zdrowotna pomniejsza zaliczkę na podatek dochodowy.

 

W celu rozliczenia płatności przechodzimy do zakładki Płatności, a następnie rozliczamy faktury przechodząc po kolei do Kto mi zalega z zapłatą, Faktury do zapłaty, Wynagrodzenia + podatki oraz VAT i PIT

 1. Ustawiamy filtry, aby ich zakres obejmował wszystkie wprowadzone faktury
 2. Klikamy w przycisk  P³atno¶æ.jpg w kolumnie Akcje
 3. Definiujemy formę płatności, datę zapłaty oraz kwotę zapłaty. System automatycznie podpowiada formę płatności przelew, obecny dzień oraz pełną kwotę.
 4. Klikamy w przycisk Dodaj p³atno¶æ.jpg
 5. Dokument zostanie rozliczony i zniknie z listy wyświetlanych dokumentów. W celu podejrzenia wszystkich faktur należy w filtrach kliknąć w Poka¿ dodatkowe opcje filtrowania.jpg, zaznaczyć pole Poka¿ równie¿ zap³acone.jpg i kliknij w przycisk Zastosuj.jpg

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 1
Masz więcej pytań? Wyślij zlecenie

2 Komentarze

 • 0
  Avatar
  Arkadiusz

  Dlaczego nie ma możliwości wykonania płatności za kilka faktur (np. kosztowych) jednocześnie?

  Jest płatność seryjna ale dla f-r przychodowych...

 • 0
  Avatar
  Wojciech Walesiak

  Panie Arkadiuszu,

  Dziękujemy za przesłaną sugestię. Rozważymy techniczną możliwość dodania opcji "zapłać seryjnie" w zakładce Płatności.

  Proszę pamiętać, że może Pan korzystać z opcji "zapłać seryjnie" w funkcjonalności Dokumenty sprzedaży i Dokumenty zakupu (screeny w załączeniu).

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Oparte na technologii Zendesk