Obserwuj

Błędy podczas weryfikacji merytorycznej pliku JPK_VAT

Informacja przekazana przez Krajową Informację Podatkową:

Odpowiadając na pytanie informujemy, że błędy podczas weryfikacji merytorycznej pliku JPK wynikają z niestosowania zapisów Dziennika Urzędowego UE (2016/C 481/08 - Format i struktura numerów identyfikacji podatkowej (NIP) w UE, przez wybrane Państwa UE lub są to stare NIP-y niezgodne z zapisami wspomnianego dokumentu czy też wpisy niebędące nr NIP.

W związku z implementacją w aplikacji Klient JPK walidacji poprawności nr NIP na podstawie ww. dokumentu tego typu nieścisłości mogą wystąpić.

Komunikat służy jedynie do celów informacyjnych. Dotyczy to wszystkich „nowych reguł walidacyjnych”. Żadna z takich reguł nie powoduje blokady możliwości wysyłki pliku - negatywny wynik weryfikacji w tym zakresie generuje tylko ostrzeżenia lub błędy, ale nie blokuje możliwości wysyłki pliku (podatnik sam decyduje czy chce wysłać dany plik pomimo pojawiających się ostrzeżeń o możliwych nieprawidłowościach).

Opcję weryfikacji merytorycznej można wyłączyć poprzez wejście w menu Opcje, następnie należy na dole ekranu rozwinąć listę Opcje sesyjne i odkliknąć Weryfikacja merytorycznadokumentów JPK VAT. Następnie należy zapisać wprowadzone zmiany. Po tej operacji weryfikacja nie będzie wykonywana, ale wysyłka powinna odbyć się w sposób prawidłowy.

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 1
Masz więcej pytań? Wyślij zlecenie

0 Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Oparte na technologii Zendesk